مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» پیلاتس چیست؟

پیلاتس چیست؟

همه چیز در مورد پیلاتس!

اگر به دنبال یک ورزش با وزن بدن برای کمک به تقویت قدرت مرکزی و بهبود عملکرد حرکتی خود هستید، پیلاتس یک گزینه عالی است. مزایای سلامتی پیلاتس شامل بهبود قدرت و استقامت برای تقویت خلق و خو است. پیلاتس را می توان در خانه با استفاده از چند تمرین ساده یا یک اپلیکیشن یا برنامه آنلاین انجام داد. حتما قبل از شروع کار با پزشک خود صحبت کنید. او می تواند سطح آمادگی جسمانی و شرایط پزشکی شما را ارزیابی کند و به شما اطلاع دهد که آیا پیلاتس برای شما مناسب است یا خیر.


پیلاتس چیست؟

پیلاتس نوعی ورزش با حرکاتی است که به تقویت عضلات شما کمک می کند و در عین حال وضعیت بدنی، تحرک و انعطاف پذیری را بهبود می بخشد. این برنامه تمرینی که در اوایل دهه 1900 توسط جوزف پیلاتس ایجاد شد، برای هماهنگی تنفس با حرکات بدن و در نتیجه کنترل بیشتر بدن طراحی شده است.

پیلاتس که در اصل به عنوان "کنترلولوژی" شناخته می شود، تعدادی از مزایای سلامتی از جمله بهبود تحرک شما، کمک به مدیریت درد و ایجاد استقامت عضلانی را ارائه می دهد. به طور معمول، تمرینات در یک جلسه حدود 45 دقیقه یا بیشتر طول می کشد، اما برخی از تمرینات پیلاتس وجود دارد که می توانید در 20 تا 30 دقیقه در خانه انجام دهید.

به خواندن ادامه دهید تا دریابید که چگونه پیلاتس می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد.


فواید پیلاتس

پیلاتس برای هر سن و تایپ بدنی مناسب است. چه از برنامه تناسب اندام فعلی خود خسته شده باشید و چه فقط به دنبال ورزش بیشتر و بهبود انعطاف پذیری خود هستید ، پیلاتس ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید. در اینجا به برخی از مزایای بالقوه پیلاتس برای سلامتی می پردازیم.


تعادل و تحرک را بهبود می بخشد.

اگر به دنبال بهبود حرکت عملکردی خود هستید ممکن است بخواهید پیلاتس را امتحان کنید. نه تنها می تواند به شما کمک کند تا حرکات شما روان تر شود، بلکه می تواند به شما کمک کند تعادل و ثبات بیشتری داشته باشید.


در واقع، یک مطالعه نشان داد افرادی که به مدت 1 ساعت، سه بار در هفته به مدت هشت هفته (دو ماه) پیلاتس را تمرین کردند، تعادل، ثبات و تحرک بیشتری داشتند.


قدرت و استقامت عضلات را افزایش می دهد.

پیلاتس همچنین برای افرادی که به دنبال افزایش قدرت و استقامت عضلانی هستند عالی است. این تا حد زیادی به دلیل تلاش متمرکز و کنترلی است که برای انجام حرکات لازم است.


به عنوان مثال، یک مطالعه قدیمی نشان داد افرادی که 1 ساعت پیلاتس را دو بار در هفته به مدت 12 هفته انجام می دهند، افزایش قابل توجهی در استقامت شکم و استقامت عضلانی بالاتنه داشتند.


در همین حال، مطالعه دیگری نشان داد افرادی که دو جلسه پیلاتس در هفته را طی سه ماه انجام می‌دهند، بهبودهایی در قدرت پایین بدن و تعادل وضعیتی نشان می‌دهند.


و یک مطالعه روی زنان یائسه نشان داد که پیلاتس به تقویت عضلات بالاتنه، پایین تنه و عضلات شکم کمک می کند.


قدرت تحمل درد را بیشتر می کند.

تحقیقات در حال ظهور نشان می دهد که پیلاتس ممکن است برای مقابله با اشکال مختلف درد مفید باشد. در واقع، در یک مطالعه اولیه بر روی افراد مبتلا به فیبرومیالژیا نشان داد که افرادی که به طور مداوم در پیلاتس شرکت می کنند ممکن است اضطراب کمتری را تجربه کنند و درد بیشتری را تسکین دهند.


همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد پیلاتس ممکن است در کاهش درد ناشی از آرتروز مفید باشد . یک مطالعه تصادفی کنترل شده نشان داد که افراد مبتلا به زانو درد از انجام پیلاتس بیشتر از ورزش های درمانی معمولی سود می برند.


پیلاتس حتی ممکن است در دوران بارداری مفید باشد و منجر به زایمان بهتر شود. به عنوان مثال، یک آزمایش روی زنان باردار نشان داد که آنهایی که در طول بارداری دو بار در هفته در پیلاتس شرکت می کردند، با سزارین، اپیزیوتومی کمتر و زایمان انسدادی، زایمان بهتری داشتند. آنها همچنین فشار خون کمتر و انعطاف پذیری بیشتری داشتند.


به سلامت روان شما کمک می کند.

مانند بسیاری از برنامه های ورزشی، پیلاتس می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند و به مدیریت علائم اضطراب و افسردگی کمک کند. برخی از این افزایش انرژی و خلق و خوی ممکن است مربوط به ارتباط ذهن و بدن باشد که هنگام تمرین پیلاتس رخ می دهد، و همچنین این واقعیت که ورزش می تواند اندورفین یا هورمون های احساس خوب را افزایش دهد.


علاوه بر این، مطالعات زیادی وجود دارد که تأثیر مثبت پیلاتس را بر خلق و خوی شما نشان می دهد. به عنوان مثال، یک متاآنالیز از هشت مطالعه پیلاتس نشان داد که کسانی که پیلاتس تمرین می کردند علائم کمتری از اضطراب و افسردگی را گزارش کردند. آنها همچنین انرژی بیشتری داشتند و کمتر خسته می شدند.


کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

محققان خاطرنشان می کنند که پیلاتس ممکن است به ویژه برای کسانی که سبک زندگی کم تحرک دارند مفید باشد.


در واقع، یک مطالعه کوچک روی زنان بی تحرک در سنین 61 تا 67 نشان داد که کسانی که 30 دقیقه پیلاتس و جلسات مبتنی بر تجهیزات را دو بار در هفته به مدت شش ماه انجام دادند، بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی خود داشتند.


پیلاتس در مقابل یوگا

در حالی که پیلاتس و یوگا هر دو تمرینات با وزن بدن هستند که بر ارتباط ذهن و بدن تاکید دارند، اما با نقش‌های متفاوتی در ذهن ایجاد شده‌اند. به عنوان مثال، پیلاتس تمرکز بیشتری بر ایجاد قدرت و ثبات در هسته و ستون فقرات شما دارد و در ابتدا توسط جوزف پیلاتس به رقصندگان و سایر ورزشکارانی که پس از آسیب دیدگی بهبود می یابند معرفی شد.


در همین حال، یوگا - که هزاران سال پیش در هند شروع شد - بیشتر نقش مراقبه دارد و اگرچه هم پیلاتس و هم یوگا قدرت اصلی را ایجاد می کنند، یوگا بیشتر بر کشش و گسترش آگاهی شما از طریق حرکت متمرکز است.


شما می توانید از هر یک از این رشته ها بهره مند شوید، به خصوص به این دلیل که هر دو باعث ایجاد انعطاف و قدرت می شوند.


اما پیلاتس اغلب برای توانبخشی فیزیکی مفیدتر است. همچنین می تواند به تقویت قدرت اصلی شما کمک کند. در همین حال، یوگا ممکن است برای سلامت قلب و عروق، به ویژه یوگا وینیاسا، که سرعت آن سریع‌تر است، بهتر باشد.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده